Browar Zwierzyniec

Zabytkowy Browar położony w centrum jednego z najpiękniejszych regionów Polski to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, nie tylko miłośnik piwa. Roztocze to atrakcyjna turystycznie kraina, w której teraźniejszość w każdym miejscu miesza się z przeszłością. Taki też jest Browar w Zwierzyńcu. Posiada niezwykle bogatą historię, a od listopada 2013 tworzy ją na nowo.

Aktualnie produkowane są tu wyjątkowe rodzaje piwa – Szlachetne Gatunki z Roztocza, do których należą między innymi: Zwierzyniec Pils, Dzikie Ale oraz Ordynackie Lekkie.

W Browarze można też miło spędzić czas, odpoczywając w Pijalni Piwa. Czynne jest już również Muzeum Browaru. Polecamy pełną informacji stronę internetową browaru:

 

http://www.zwierzyniec.pl 

Browar Zwierzyniec ma długą historię. Pracuje od 1806 roku i warzy piwo już trzecie stulecie (z krótkimi przerwami). 

W sezonie turystycznym w browarze można też przysiąść w Pijalni Piwa i napić się lokalnego specjału! Wypożyczalnia RYŚ proponuje następujący porządek rzeczy:

 

ŚNIADANIE –> WYPOŻYCZENIE ROWERÓW OD RYSIA –> WYCIECZKI PO ROZTOCZAŃSKICH LASACH Z PRZYSTANKIEM NA OBIAD –> ODDANIE ROWERÓW –> WYPRAWA DO PIJALNI PIWA NA

ZUPĘ CHMIELOWĄ NA KOLACJĘ! 🙂

 

Uczulamy, by NIE ODWARACAĆ kolejności....! 

Pilajnia Piwa:

Letnia Akademia Filmowa wpada do Zwierzyńca raz w roku i robi furrorę, ale oprócz tego Kino Perła wyświetla na dziedzińcu zabytkowego browaru filmy przez większość lata.